Ви заздрите?
21, неділя квітень

«Заздрість – гнилизна костей» (Приповісті 14:30)

Християнський педагог Генрієтта Мірс сказала: «Людина, яка продовжує допомагати тому, хто стоїть нижче, не матиме часу заздрити людині, яка стоїть вище її». Доктор Сьюз написав сотні дитячих оповідань. Одна з його найвідоміших книг – про Грінча, персонажа мультфільму, який настільки заздрить іншим, що зрештою кусає самого себе. Заздрість привела до цього. Вона націлена ніби на інших, але в кінцевому підсумку поглинає вас.

Бог благословив царя Саула і підняв його з невідомості на найвищу посаду в Ізраїлі. Але коли Давид убив Голіята й здобув прихильність народу, Саул почав поводитися невпевнено й погрожувати. Замість того, щоб радіти, що Бог послав Давида допомогти йому, він розлютився і відтоді став заздрити Давидові (1 Самуїла 18:9).

У Біблії сказано: «Лагідне серце – життя то для тіла, а заздрість – гнилизна костей» (Приповісті 14:30). Заздрість як злоякісна пухлина: якщо її не контролювати, вона може зруйнувати всі стосунки у вашому житті. Вона отруює вас, змушуючи порівнювати себе з іншими. Це позбавляє вас радості та задоволення. Ви стаєте невдячними та егоцентричними. Заздрість змушує вас вірити, що Божих ресурсів недостатньо, щоб Він міг благословляти інших і при цьому благословляти й вас. Заздрість Саула коштували йому трону, сім’ї, поваги в очах людей і, зрештою, життя. Не дозволяйте заздрощам  зробити це з вами. Покайтеся, перш ніж це неминуче вплине на майбутнє. Бог зробив усіх нас Своїми дітьми, коли ніхто з нас цього не заслуговував. Тому, коли ви відчуєте обурення на чиїсь благословення, попросіть Бога нагадати вам про те, як Він благословляв вас багатьма способами, навіть коли ви на це не заслуговували.